gohome
tytul: Zamień elektroOdpady na Kulturalne Wypady – finał akcjitytul: Rząd walczy z elektrośmieciami. Jeśli nie oddasz starego sprzętu, za nowy zapłacisz więcejtytul: Opole - relacjatytul: Warszawa - relacjatytul: Odpady – problem, który staje się szansątytul: NAD WISŁĘ WRÓCĄ PUNKTY WYMIANY ODPADÓWtytul: Koalicja na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętegotytul: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o odpadach niebezpiecznych

Victorinox i Nespresso z nowym podejściem do recyklingu

2016-07-12

Efektem est scyzoryk Pioneer Alox, którego obudowy zostały wykonane w całości z kapsułek Nespresso pochodzących z recyklingu.


Szwajcarska firma Nespresso, znany producent kawy w formie kapsułek, połączyła siły ze szwajcarskim producentem noży oficerskich, zegarków i bagaży, marką Victorinox. Efektem tej współpracy jest scyzoryk Pioneer Alox, którego obudowy zostały wykonane w całości z kapsułek Nespresso pochodzących z recyklingu.

Do wykonania okładek scyzoryka Alox wykorzystano zużyte, przetopione kapsułki Nespresso. Aby uzyskać absolutną pewność co do jakości wykonanych okładek, dział rozwoju marki przeprowadził serię badań laboratoryjnych. Nowy stop musiał spełniać wszystkie wymagania charakterystyczne dla produktów Victorinox, czyli odznaczać się niezwykłą stabilnością i wytrzymałością. Seria testów zakończyła się pomyślnie.

W czerwcu 2016 roku rozpoczęła się produkcja. Limitowana edycja ręcznie składanych noży dostępna będzie w sierpniu, w ograniczonej liczbie 11 500 sztuk. Scyzoryk Pioneer Alox w kolorze fioletowym będzie można kupić wyłącznie w Szwajcarii w sklepach własnych Victorinox, zarówno stacjonarnych, jak i online. W przyszłości program prawdopodobnie zostanie rozszerzony o pozostałe kraje i nowe kolory. „Od lat zrównoważony rozwój jest ważną częścią polityki korporacyjnej marki Victorinox. Jesteśmy dumni z tego, że wraz z Nespresso rozpoczynamy nowy rozdział w historii recyklingu.” – powiedział Bogusław Dutkiewicz, prezes Victorinox Poland.

Joanna Kwiatkowska
VICTORINOX Poland Sp. z o.o.


minmin
miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura