gohome
tytul: Relacja z e-ZONKW w Toruniutytul: Uwaga! Nowe prawo Unii Europejskiej nie wyeliminuje „krwawych minerałów”tytul: Kraków - 24 maja 2014tytul: Niewolnicy taśmy z iPhonetytul: Rząd walczy z elektrośmieciami. Jeśli nie oddasz starego sprzętu, za nowy zapłacisz więcejtytul: Opole - relacjatytul: Warszawa - relacjatytul: Victorinox i Nespresso z nowym podejściem do recyklingu

Zamień elektroOdpady na Kulturalne Wypady – finał akcji

2014-05-28

31 maja ta ogólnopolska akcja będzie miała swój finał w Warszawie.

Recykling, odbiór śmieci, ich właściwa segregacja i obniżenie kosztów wywozu to tematy wiodące wielu artykułów i rozmów warszawiaków w ostatnich miesiącach. Jednym słowem, śmieci to problem, a problemów każdy z nas ma przecież pod dostatkiem.


Jest jednak ktoś, kto chce odczarować tę tematykę. Wrocławska Fundacja ekoRozwoju prowadzi od kilku lat akcję pod enigmatyczną nazwą ezonkw. Rozszyfrujmy ją zatem: “zamień elektroodpady na kulturalne wypady”.

Warszawiacy, odwiedzając zadomowiony już na Żoliborzu Targ Śniadaniowy, będą mogli wymienić swój zużyty elektrosprzęt i świetlówki na bilety i wejściówki do kin, teatrów, obiektów sportowych i muzeów warszawskich.
Pomysł jest prosty, ale bardzo skuteczny. “To dobra okazja do zrobienia porządków. Uczciwa wymiana i drobny przyczynek do poprawy jakości środowiska, w którym żyjemy” powiedziała koordynatorka warszawskiej akcji, Agata Rzędowska.
Szczególnie ważne jest tu zaangażowanie dzieci i młodzieży. Dla nich przygotowana jest część edukacyjna akcji. 27 maja spotkamy się przy Gimnazjum 55 (tam, gdzie w soboty odbywa się Targ Śniadaniowy) i razem będziemy napędzać Zielone Kino.


Zielone Kino to nic innego, jak dobra zabawa i nauka. Będą gigantyczne puzzle, gra memory, projekcje filmów napędzane siłą mięśni, a wszystko to wprost powiązane z tematyką recyklingu, ochrony środowiska i ekologii.
Do zabawy i nauki zapraszamy także dziennikarzy, którym bliskie są tematy ekologii, działań prospołecznych, edukacji ekologicznej i kultury.
27 maja w Warszawie przy al. Wojska Polskiego 1a spotykamy się z uczniami szkół i dziennikarzami. Wszystkich zaś zapraszamy na Targ Śniadaniowy 31 maja ze swoimi starymi… elektrośmieciami!


miniaturaminiatura
miniaturaminiaturaminiatura
miniaturaminiatura